Polski puchar edicja numero 3 - Czarna Góra

25.05.2009 09:11

Měli jsme jet na Bouřňák, ale jelikož info ze západního směru bylo takové, že tam pršelo tři dny  po sobě a to ne málo, tak jsme z toho měli těžkou hlavu. Jestli vyrazit tam,  nebo radši vyjet směr východ k našim polským sousedům, kam to bylo o poznání blíž. V případku nějakých problémů, by se furt dalo vrátit domů. Todle se řešilo v průběhu celého pátečního odpoledne. Východ vs. Západ.

Nakonec varianta, která byla v záloze už déle v mém kalendáříku a překrývala se s Bouřňákem vyhrála. Ve čtyři odpo běžím směnit jejich chechtáky, ale zjišťuju, že mám problém, moje oblíbena banka zavřeno. Směr konkurence. Tam měli tak tmavý skla, že jsem myslel, že maj taky po, ale naštestí se pak přede mnou rozjely ony automatický dveře a bylo to skoro oukej. Klušu směr směnárna. V průběhu běhu telefon, že varianta v Polsku je prej dál než ČP, tak rozhovor na pět minut, že určitě ne, ale Tommy mě tím dost zneklidnil. Vyměníno.

Potom následuje domluva s Tommym na zitřejší ráno a ještě zjištění, že se k nám připojí i Maliňák s Lubou Martincem. To, že Bouřnák je krutá a prudká trať, ví z loňska každej, ale to, co nás čekalo v Polsku bylo nesrovnatelně o dost jinde. Na jejich stránkách sice měli video, ale že to má dva kiláky, to nikde neuvedli. Bohužel v tom nebyl zakopanej pes. Video here: www.hcfr.pl/news.php?readmore=1769 ( todle je fakt jen kousek z te tratě.) Dva kiláky oproti mordoru ze Špindlu, kterej má 3 kiláky paráda. Ve fyzičce se dá říct no problémo. Byl to takovej spíš jednostopej sjezd nebylo moc variant na výběr. Po cestě dolu se vystřídaly všechny povrchy na trati. Začátek na  větších šutrech, první les mokrý kořeny menší bláto a šutry. Přejezd přes stěrkovou cestu do druhýho lesa a na relativně dá se říci největší rovince největší sračky. Totál bláto se skrytejma kořenama a šutrama, který v sobotu ráno nebyly vidět, ale okolo 13 už lezly na světlo o 106. Z tohodle, když ses vymotal,  jsi přijel  do relativně normálního lesa, po kterým následoval loukokros na suchu s dvěma paleťákama a cíl.

No já po první jízdě jdu pro chrániče spolu s Tommym ten už nějaký měl, ale vzal si jich ještě o něco  víc. Kuba s Lubanem ty byli vybavený, tak akorát, takže jezdili dál.  Já si vzal vestu, jelikož tam se dotlouct by nebylo moc příjemný. Přesto na mě zbyl černý Petr. Kutálel jsem se celej víkend, mimo první jízdu, ta byla bez pádu. Ty pády jsem si doufám vybral na celou sezónu, jelikož tolikrát nepopadám dohromady ani za celej rok.

Ta Trať je opravdu s velkým T na začátku, jelikož si to podle mýho zaslouží. Jedním slovem NEBEZPEČNÁ. Organizace naprosto časově suprová, žádnej problém. To bylo good, kdyby se to naučili takhle i u nás. A i ostatní jako horská, dole připravený dvě sanitky skvělý, a díky bohu nebyly potřeba. Vyznačení tratě, a sítě zachranné měly skoro všude, akorát někde možná až moc směrem do tratě.

První startovali eliťáci a naše kategorie až  předposlední. Bylo to docela fajn teda aspoň pro mě, protože jak jsme jeli na druhou tréninkovou jízdu v neděli po ránu, tak na laně jsem zjistil, že mám volnej čep. Tak jsem si řekl, že ho dole dotáhnu, ale jak jsem tak koukal dál, zjistil jsem i povolení předního čepu, to již bylo horší, protože na dotažení toho prvního v pořadí je u RB potřeba vyndat tlumák. Vzal jsem klíče a letěl po normální sjezdovce dolu. Vyndám nářadí a rozšroubuju to, čep je vejpůl. Bombice, to se mi stalo prvně na RB, že mi prdl čep. Pak přijeli kluci a díky Kubově šikovnosti a tomu, že je schopen dát vše dokupy, jsem pak mohl vyrazit na qaldu společně s nimi. Millý čep vytáhl narval tam nějakej delší šroub s podložkama dotáhl a bylo vyřešeno.

Maj to udělaný tak, že postupuje na finalko prvních 25 lidu. Chtěl jsem se vyhnout pádu v šutrech a to se povedlo, ale přijel jsem do prvního lesa a tam jsem chytil síť, no takže tahanice kola ven ze síťky. Celkově todle shrnu celkem 6x což je fakt na zastřelení sebe samého. Samozřejmě na mě vyšlo 26. místo, tudíž první nepostupové a to o 0.03 sekundy. Ty pšonci nebyli tak rychlí, ale prostě nepadali. Hned po mně startoval Kuba a po něm Tommy. Dýl jsme akorát čekali na Lubana. Přilít dolů a bral první flek před Kubou, Tommy byl 19. Takže šli do dalšího kola a já šel hledat freeridové traťě, našel jsem dvě a byly lepší než v Liberci:) S tímdle mě ty Poláci dostávaj.

Na bedně na prvním místě měl skončit Luboš, ale jelikož nějakej jacek odstartoval dřív a nediskli ho, tak Luban byl až druhej. Kuba se vyndal, tak že poladil jak kolo, tak sebe a Tommy bral 12. 

Teď se tedy těšme do Špindlu, akorát nevím jestli se nezbláznili, podle toho, co tam s tim udělali. Za případný zvláštní věty a hrubky mě kdyžtak omluvte.

Polski puchar edicja numero 3 - Czarna Góra

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek


lubax.webnode.cz