Mistrovství Polska číslo 6 polského poháru v Czarnej Góre

23.07.2010 17:16

Slíbena byla na tento závod nová trať. Ale my  jsme se tam vydali s Tesákem a Derunovic + Burdisem to omrknout už víkend před závodem.

Co dodat mně osobně a Tesákoj se to velice líbilo, tak už se stačilo jen těšit na sobotu, přesněji osmá ráno, kdy jsme měli vyrazit. Jenže osm ráno uplynulo a Tesák nikde. V 8/45 se dostavuje k nám, ládujem to do našeho velkýho auta, k němu zas pro věci a pak teprva začíná rally vložka do Czarné Góry. Jinak sledovat a jet za některejma umělcema to byl teda celkově docela úlet, takže po cestě mi několikrát skoro ruply nervy.

Na místo dorážíme naštěstí včas. Už tu také čekají Kuba s Lubošem Martincem ( pučenej bike od Pácy), Greik a Tommy Forejtek + komplet Náchod - Starkov - Poříčí crew, ve složení Honza Kulda, Šmatlis, Bagr a Béda a  Míla Rousič. Skládáme tedy kola, kupujem permici a jdem si užívat trať a opět řádně trénovat. Lidí tu je vcelku hodně, ale pořád ne tolik, kolik by jich tu mohlo být. Hodně to je dáváno na vrub trati, jelikož se jí Poláci dost bojí, je to přece jen jejich  nejdelší a nejtěžší trať, jak všichni shodně říkají.

Po druhé hodině se jdeme zaregistrovat. A opět trénovat. Potkáváme i naše eliťáky Kubajsze z Hejnic ( co nejdří se zahoj, ať si na příští sezónu řádně fit), Čaj-čaje, Kaštana a ty samozřejmě přivezli s sebou i pár našich lidí, co jezděj též hobíky:)

Mysleli jsme si, že v podvečer dáme ještě pár, jízd, ale pokaždé jsme cestou z lanovky nahoru na start viděli, jak tam někomu pomáhala místní horská služba a tak trať z tohoto důvodu byla uzavřená až do konce dne. Některý nevypadali moc dobře, tak snad se daj taky co nejdřív dokupy.

Příjemný večer se postupně podle předpovědi počasí proměnil na padání mnoha milimetrů srážek na vyprahlou zem. Tak to slibovalo, že se aspoň z tratě odplaví prach. V noci dokonce i ustalo, tak to vypadalo slibně, přesně se to podle předpovědi událo a tak jsme čekali, že do rána nespadne už ani kapka a bude to oukej. Jenže meteorologové asi někde mírně spletli výpočet a to, co se tam dělo ráno a přes den, bylo celkem dost k neuvěření. Slovy z onoho slavného filmu: " a chčije a chčije" !!! A to fest. Oblečení nepromokavé jaksi zůstalo u některých doma a teplota rychle padala dolů. Cesta na lanovce travala cca tak 25 minut se rovnala slušnému nachlazení nebo velikému promoknutí a následnému nachlazení. Pár z nás tedy závod poprvé v životě odpískalo. :(:(:(:(:( Takže do kategorie hobby full odstartoval Tesák, kterej měl s sebou bundu a Náchod - Starkov - Poříčí crew, který byli vybaveni jak na Severní pól. Jen nutno podotnkout že Bagr a Šmatlis jeli na HT a tudíž z toho měli větší HC :D:D:D:D:D ale respekt jim o to víc.

Na startu se dozvěděli, že se pojede jen jedna rozhodující jízda kvůli tomu " skvělému " počasí.

Vyhrál tedy zcela nečekaně TESÁK v kategorii hobby full a druhej v Hardtailech byl Šmatlis. Eliťáky vyhrál s hrubým náskokem Maciej Jodko a stal se tam mistrem Republiky Polskej. Výsledky here: www.dh-zone.com/news_files/2010/PP6_final.pdf

 

Mistrovství Polska

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek


lubax.webnode.cz