ČP III Božííí Dar

30.06.2010 22:06

Již v pátek brzo ráno jsme se vydali na dlouhou cestu přes republiku, abychom se mohli zúčastnit dalšího dílu ČP a pořádně v něm bodovat. Jedno auto tvořil Aleš s Kubou a ve druhým  jsme  seděli já Tesák a řidič Houska:) Na netu jsme se dozvěděli, že cesta by měla trvat cca 3 a půl hodinky, ale z toho se nakonec stalo 4 a půl hodiny:( 

Po vylodění a rozbalení depa jsme se vydali projet si trať. Pět jízd na první den bylo dostačujících a stejně jsme je všechny nevyužili, takže nám jedna zbyla na druhý den. Před před poslední jízdou nám začalo pršet mírně, ale to šlo ještě snést, pak už bohužel ne. Z trati to aspoň mírně odplavilo prach. Jak ji charakterizovat, byla by to skvělá rychlá trať, ale bohužel ten kdo to vytyčil, tak to zabil tím, že spodní část byla vedena po velice rovných úsecíh bez techniky, proto by bylo jednodušší, kdyby to končilo například u lanovky nebo za potokem.

V sobotu se vcelku dařilo oboum Alešům, jeden prorážel o 106, viď Břéťo a Houskyč pořídil rozlámat zadní ráfek a vyladit tlumič, kterej tam pak s Kubou na koleni spravovali a povedlo se:) Další věcí, která nebyla úplně k pochopení bylo přihlášení, které se konalo skoro 4km od dění závodu - na palici.

V neděli mělo nastat konečné účtování, po dobře rozjetém prvním kole se ale bohužel ve druhém přestalo dařit - výsledky here: poharmtb.cz/download.php?view.502. Byli z nás tací, kteří pomýšleli výše po prvním kole a realizece tohoto nebyla v nedohlednu, třeba já a Břéťa, kterej skončil chlup přede mnou. Malińák zalít dobře, ale na něj todle bylo přece jen moc rychlé. Takže u něj hrozilo zlepšení spíše jen o pár vteřinek. A největší šance měl Tesák s Houskyčem, ale bohužel.

Druhá kola jsou letos u hobbíků neskutečně rychlá a není vůbec problém bejt pak skoro o půl minuty rychlejší, což je dost k neuvěření, ale jde to. Jako pvní z nás jsem se spustil dolů já, ale před poslední lávečkou přes odvodńovák jsem dostal stopku a katapult z kola ven mimo trať, problém byl v tom, že jsem se k němu nemohl vyškrábat nazpět:( podíval jsem se tedy, zda- li nejede Břéťa, když už jsem se dostal na trať a ke kolu. Tak jsem se rozjel znova a oukej, před vancouverem přišel další započtovej bodík, jak se to nemá a stopka, opět za sebou hledám Břéťu a ten furt nikde, když hodně slušně prolítávám teda Vancouver, tak za ním byla cesta normální, koukám za sebe a on stále nikde, tak si říkám oukej vrhnu se na pašeráckou a letím dolů, ale v druhé točce zase konec, tak na todle už jsem měl nervy dost v kýblu regulerně čekám na Břéťu a pouštím ho. Po tom, co mě předjel, rozjíždím se a dojíždím ho, tak pak na to už tuplem dla.u. Po potom mi nakonec poodjíždí a já v klidu a nerušeně jedu dolů, překonat potok, rovné cesty apod. Myslím na to, že se nechci dolámat a zbytečně vyrábět nějaké komplikace pro horskou službu, která ten den měla dost práce a nejvíce po ránu, kdy Schweda odvezla do nemocnice s otevřenou zlomeninou.

Čekáme na Maliňáka, kterej bohužel vyladil svůj čas k horšímu, ale jako jedinej z nás nespadl. Houska dojíždí do cíle a skoro se zabíjí, když letí no control v posledním lese proti stromu na předáka. Vyvázl jen s naraženým bokem, ale materiál to odnesl hůř. Prasklej rám pod hlavákem. A nakonec Tesák, ten se vyndal nejen v pátek večer:)) ale hlavně v neděli při závodě a taky bohužel dostkrát. Břéťa, když jel za mnou, tak se prej taky kutálel, ale jen jednou. Nakonec bych rád zmínil Čonkise, kterej to taky poladil, hlavně svoje zadní kolo. :)  a to mu ubralo hodně moc.  Náchoďáci se musej polepšit též:), viďte Rousiči a Grežine:) tam to taky nebylo bez problémů, bohužel.

Celkově tento víkend pro výchoďáky nebylo to nejlepší, co se událo. Snad se to zlepší. A já bych si už přál nepadat ve finále konečně. Výsledky z druhýho kola here: poharmtb.cz/e107_files/downloads/Vysledky%20DH2010/DH1003F_expert.pdf

ČP III Božííí Dar

ČP III Božííí Dar

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek


lubax.webnode.cz